Wymagania:
Wiek 3 miesiące przed 24 rokiem życia, badanie lekarskie
Ilość godzin:
teoria 30, praktyka 20
Szkolimy na:
Suzuki SFV650 Gladius
Uprawnienia:
Do kierowania każdym motocyklem
Wymagania:
Wiek 3 miesiące przed 18 rokiem życia, badanie lekarskie
Ilość godzin:
teoria 30, praktyka 30
Szkolimy na:
Kia RIO, Fiat Punto
Uprawnienia:
Do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla, ciągnikiem rolniczym, pojazdem wolnobieżnym, samochodem osobowym z przyczepą lekką o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej masy własnej samochodu i gdy masa całkowita zespołu pojazdów nie przekracza 3,5 t.
Wymagania:
Wiek 3 miesięce przed 21 rokiem życia, zdany egzamin na kat. b, badanie lekarskie, badanie psychotechniczne
Ilość godzin:
teoria 20, praktyka 30
Szkolimy na:
Man 12.232, Man 14.192
Uprawnienia:
pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu
Wymagania:
Wiek 3 miesiące przed 24 rokiem życia, zdany egzamin na kat.b, badania lekarskie, badanie psychotechniczne
Ilość godzin:
Z posiadaną kat.b- teoria 20, praktyka 60.Z posiadaną kat.c- teoria 20, praktyka 40.
Szkolimy na:
Obecnie nie prowadzimy
Uprawnienia:
Do kierowania autobusem
Wymagania:
Zdany egzamin na kat.b, badania lekarskie
Ilość godzin:
praktyka 15
Szkolimy na:
Ford Transit + przyczepa
Uprawnienia:
Do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t, ciągnikiem rolniczym, pojazdem wolnobieżnym plus przyczepa
Wymagania:
Zdany egzamin na kat.c, badania lekarskie, badanie psychotechniczne
Ilość godzin:
praktyka 25
Szkolimy na:
Man 14.192 + przyczepa
Uprawnienia:
Pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu plus przyczepa
KWALIFIKACJA WSTĘPNA to szkolenie dla osób chcących pracować w transporcie drogowym, które uprawnienia do kierowania pojazdami kat. C, C1 uzyskały po 10 września 2009; kat. D, D1 uzyskały po 10 września 2008.
KWALIFIKACJA WSTĘPNA PRZYŚPIESZONA to krótsza wersja "pełnej" wersji kwalifikacji wstępnej i również jest przeznaczona dla osób chcących wykonywać pracę w transporcie drogowym, które uprawnienia do kierowania pojazdami kat. C, C1 uzyskały po 10 września 2009; kat. D, D1 uzyskały po 10 września 2008.
KWALIFIKACJA WSTĘPNA UZUPEŁNIAJĄCA jest przeznaczona dla osób chcących wykonywać pracę w transporcie drogowym, ale potrzebują do niej uprawnień zarówno na pojazdy ciężarowe (kat. C lub C+E) jak i na autobusy (kat. D lub D+E) i na jedną z tych kategorii ukończyły już kwalifikację wstępną ("pełną") lub kwalifikację wstępną przyspieszoną - wtedy na drugą grupę kategorii mogą ukończyć właśnie kwalifikację uzupełniającą.
KWALIFIKACJA WSTĘPNA UZUPEŁNIAJĄCA PRZYŚPIESZONA to krótsza wersja kwalifikacji wstępnej uzupełniającej. Przeznaczona jest dla osób chcących wykonywać pracę w transporcie drogowym, ale potrzebują do niej uprawnień zarówno na pojazdy ciężarowe (kat. C lub C+E) jak i na autobusy (kat. D lub D+E) i na jedną z tych kategorii ukończyły już kwalifikację wstępną ("pełną") lub kwalifikację wstępną przyspieszoną - wtedy na drugą grupę kategorii mogą ukończyć właśnie kwalifikację uzupełniającą.
SZKOLENIE OKRESOWE to odpowiednik urządzanych do 2010 roku kursów dokształcających na przewóz rzeczy/osób.
Szkolenie okresowe musi przejść każdy kierowca co 5 lat. W przypadku kierowców, którzy mieli obowiązek ukończenia kwalifikacji wstępnej, pierwsze szkolenie trzeba odbyć w ciągu 5 lat od dnia uzyskania Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej. Kierowcy, którzy nie podlegają kwalifikacji wstępnej (uzyskali prawo jazdy kat. C, C1 do dnia 10.09.2009; kat. D, D1 do dnia 10.09.2008 włącznie), pierwsze szkolenie muszą odbyć w terminach:
Pamiętać należy, aby do szkolenia okresowego przystąpić co najmniej dwa miesiące przed datą wskazana w tabelce. Czas ten pozwoli spokojnie uczestniczyć w szkoleniu, udać się do fotografa czy złożyć wniosek o wymianę prawa jazdy. Oczekiwanie na nowe prawo jazdy, to okres nawet do czterech tygodni.
Ilość godzin: 35 godzin teorii
Zapisy i informacje - telefonicznie lub osobiście w biurze przy ulicy Skrzydlatej 13
Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach: od 10.00 do 17.00
82-300 Elbląg
ul. Skrzydlata 13
0 505 408 784 - Adam Radelczuk,
0 515 233 630 - biuro
e-mail: